چه می کند این شیشه ؟!
372 بازدید
تاریخ ارائه : 10/20/2014 8:50:00 AM
موضوع: تبلیغ


بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

در سال 1368لباس طلبگی را پوشیدم و به تبلیغ معارف دین پرداختم و چند سالی است در پایان هر مناسبت تبلیغی از داشتن وبلاگی به نام « صراط صادق» می گویم  و شماره همراهم را نیز تقدیم شنوندگان ارجمندم می کنم ، تا اگر پرسشی یا مشورتی داشتند  با کامنت و تلفن و یا پیامکی به جواب پرسششان برسند. و چه بسیارند کسانی که از طرح پرسش هیچ دریغی نکرده اند .

ساعت 8صبح که  به کلاسم می رفتم همراهم از رسیدن پیامکی خبر داد نگاهی کردم  نوشته بود مشکل دارم و تا کنون چند بار قصد خودکشی کرده ام لطفا راهنماییم کن؟!

دقایقی بعد تاکسی آمد و خواستم سوار شوم دومین پیامش رسید پیامی که کفر آمیز بود نوشته بود: «خداوند که وجود ندارد آیا بنده ی خدایی هم وجود ندارد جواب مرا بدهد؟!
نوشتم مشکلت چیست؟
نوشت: ده ها مشکل دارم.
گفتم دو مشکل که بزرگترین مشکلاتت می باشد؟
بگفتا دختری گلرخ بودم و قاری قرآن و اهل نماز. تصادفی بی رحم زیبایی صورتم را هدف قرار داد و از مه رخی افتادم و چشمانم نیز آسیب دیدند و اکنون نیز گریه ای بی اشک دارم. و چون رخم رفت بی خواستگار ماندم. بالاخره خواستگاری آمد و دلپسندم شد اما چه فایده پدر و مادرش بنای مخالفت گذاشتند و منصرفش کردند.


کنار برکه ی دلم نشستم و نیامدی

دوباره در سکوت خود شکستم و نیامدی

سوال کردم از خدا نشانه ی خانه ی تو را

سکوت کرد و در سکوت شکستم و نیامدی

دومین مشکلم: برادری دارم و پدری پیر برادر به شیشه معتاد است و زور پدر را دارد او را کتک می زند و جیبش را نیز خالی می کند و اقوام دیگر هم کار آیی ندارند وبی چاره از کنترل او. و من نیز با خدا و نماز و قران قهر کرده ام و گاه به خودکشی می اندیشم.

کاري ز وجود ناقصم نگشايد

گوئي که ثبوتم انتفا ميزايد

شايد ز عدم من بوجودي برسم

زان رو که ز نفي نفي، اثبات آيد.


برایش نوشتم دنیا آرامگاه و قرارگاه نیست پلی برای عبور است. در مسیر عبور نیز امتحان شدن حتمی است. احدی بی امتحان رد نخواهد شد و شما نیز در کلاس امتحانی. از این که خواستگارت رفت نگران نباش که ای بسا بر گردد و ای بسا مورد پسند بهتر از او قرار بگیری.

خواهرم!
اگر در دنیا به دری خوردی که قفل بزرگی روی آن بود،ناامید نشو چون اگر قرار بود،باز نشود به جای آن دیوار می گذاشتند؛حتی اگر برای همیشه هم بدون خواستگار ماندی دل به رضای خداوند دانا،توانا، حکیم و عادل بسپار که کهکشانی از اجر خواهی برد. با زبان  دل بگو:

یکی درد و یکی درمان پسندد.

یک وصل و یکی هجران پسندد.

من از درمان و درد و صل و هجران

پسندم آنچه را جانان پسندد

خواهرم !

برادر شیشه ای پدر آزارت نیز به استقبال مرگش رفته است و اگر توفیق بر گشت و توبه پیدا نکند به یقین مرگ خیلی مهلتش نخواهد داد.مولوي مي گويد:


گر سيه کردي تو نامه ي عمر خويش
توبه کن زان ها که کردستي تو پيش
عمر اگر بگذشت بيخش اين دم است
آب توبه ده اگر او بي غم است
بيخ عمرت را بده آب حيات
تا درخت عمرگردد با نبات

 امام صادق (ع) فرمود: تعداد کساني که به گناه مي ميرند بيشتر است از کساني که به اجل می میرند.

 ای کاش برادرت  درک می کرد « بوی بهشت از مسیر پانصد سال راه به مشام می رسد ولی به مشام عاق والدین نمی رسد»

و چه می کند این شیشه ؟

در این سالها بسیاری را دچار توهمات شدیدی کرده است. یکی از همین معتادان ‌ به دکترش گفته بود در چشمشم دستگاهی کار گذاشته‌اند که هر چه می‌بیند و انجام می‌دهد را ضبط می‌کند. به همین دلیل با چاقو چشم خود را تخلیه کرده بود چون فکر می‌کرد در چشمش دوربین کار گذاشته‌اند.


خواهرم !

وسوسه شیطان مردود شدن در امتحانات است آن پلید جد و جهد می کند «امید»را از انسان ها بگیرد چرا که اگر امید را از مادر شیر دهی هم بگیرند به بچه شیرخوارش نیز شیر نخواهد داد (پیامبر اکرم ص)

لطفا مشکلات بندگان خاص خدا را نیز فراموش نکن آیا مومنین و مومنات با امتحان شدن دست به خودکشی زده اند؟!

گر به اقليم عشق رو آري

همه آفاق گلستان بيني

در ضمن اگر خود کشی کنی در امانت الهی (که جسمت است) خیانت کرده ای و خیانت در امانت سزایش سنگین است. " از امام صادق (علیه السلام) نقل شده: هر کس عمداً خودکشی کند همیشه در آتش جهنم خواهد بود"و از امام باقر (علیه السلام) روایت شده: "شخص مۆمن به هر بلایی گرفتار می شود و به هر مرگی ممکن است بمیرد ولی خودکشی نخواهد کرد" (الکافی، ج 3، ص 112)

پندی دهمت اگر به مــن داری گوش                از بهر خدا,جامـــه تزویر مپوش
عقبی همه روزه است,و دنیا یک دم                از بهر دمی عمر ابد را مفروش

 خرد من بیش از این قدرتی نداشت. سازمان ها و نهادهای مربوطه چه می اندیشند نمی دانم.