دلم می لرزد از این همه کفران نعمت ها
68 بازدید
تاریخ ارائه : 2/1/2014 11:13:00 AM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

دلم می لرزد از این همه کفران نعمت ها

امام سجاد(ع): اللهم اجعل لنا فی كل ساعه من ساعاته حظا من عبادك، و نصیبا من شكرك، و شاهد صدق من ملائكتك. (دعای ششم صحیفه سجادیه) ؛ پروردگارا براى ما‌ در‌ هر‌ ساعت از‌ ساعات اين روز نصيب گردان حظّى از‌ بندگي ات ‌و‌ از‌ شكر ‌و‌ سپاسگزاري ات بهره یى عطا فرما ‌و‌ گواهى صادق از‌  فرشتگان خود قرار ده

 نعمت چشم ، گوش ،  نعمت دست و پاها و نعمت موی سر و ابرو مژه ها و ...

 او چگونه آفرید و چه نقشه ای داد و چه انتظاری دارد وگاه چگونه استفاده می شوند این افریده ها .

گفت آقایی می خواهم زنم را طلاق بدهم ؟

گفتم چرا؟

 گفت زیباتر از خانمم یافتم!!!

گفتم بچه داری ؟

گفت دوتا!!!

گفتمش این بچه ها به چه جرمی جدایی پدر و مادر را تجربه کنند؟! لطفا  گوش کن خردت را  و بکش نفس را و بخوان تاریخ را. آیا می دانی برخی ها هزار زن داشتند و در کمین بیش از هزار بودند؟!

برادرم  فرض کن طلاق دادی و خانم جدید و زیبای مورد نظرت را جایگزین کردی اگر چند روزبعد زیباتر از او یافتی چه می کنی؟ زیباترین دختر یک استان نیز نصیبت شود اگر به استان دیگر بروی و زیباتری را ببینی چه می کنی؟ و...

جناب دیده ات را دریاب . نگاه های مسمومت را خفه کن و دستور خداوند (حرمت نگاه به نامحرم) را پرپر مکن.

ای مسلمان ! امام خمینی «ره» فرمودند هرگناهی که صورت می گیرد حداقل با یکی از نعمتهای خداوند انجام می گیرد و چه زشت است انسان با نعمت خود خداوند ناسپاسی همان خداوند را رقم بزند.

 دلم می لرزد زیرا به قد و قیافه ام  که نگاه می کنم اعضای متعدد و با کار کردهایی متفاوت می بینم قلب مرتب می زند و شب و روز برایش معنا ندارد کبد پالایشگاهی بسیار بزرگ است و بدون هیچ مزد ومنتی کار می کند  و حیاتم مدیون  روده ها ست روده بزرگ و یا کوچک هر دو مهمند و  در سر و پا بودن جسم نقش اساسی دارند و از منظر ذی نعمتان فراموش شده ای بیش نیستند. نفسم از برادر جگر  که ریه اش نامند مرتب و منظم سرازیر می شود و ممد حیات است.و بخوان قصه و قضیه هزارن رگ و مویرگ و ...

 این اعضا جایگزینی ندارند و نمی توان با هیچ یارانه ای آنها را خرید و یا حتی از آنها قدر دانی کرد .

خدایا این همه نعمت را می بینم ولی در شکر گزاری شرمنده ای بیش نیستم . خودم می دانم برای این همه نعمت حتی جامی از تشکراتم را نفرستاده ام چه رسد به این که برای هر کدام از این اعضا داشته باشم تشکرها.

برخی دیگر از نعمت ها  هستند که کامل کننده نوع بشرند و  ابزاری برای ادامه ی نسل ها .ای خدای بزرگ  اگر این سنخ اعضا و نعمتها به سرما خوردگیی مبتلا شوند چه می شود؟ این نوع مریض ها چگونه با طبیب شان دردل می کنند؟

چند بار باید بگویند شرمنده روی شما و ...بعد که از بیمارستان مرخص و  به منزل آمدند  به عیادت کنندگان چه بگویند و بگویند کدامین اعضایم سردرد گرفته بودند؟

در شبی از شبها به عیادت مریضی رفتم بیش از شصت سال داشت او زمین گیر شده بود و کنترل خویش را از دست داده بود  جایی برایش درست کرده بودند و انداخته بودند تشکی .دلم سوخت و سوخت و سوخت و خجل از خدای خویش شدم که این همه نعمتم را داده است و باز در دل دارم نق ها !!!

چه زیبا فرموده اند امام سجاد(ع) :« خدایا دستهایم و پاهایم و چشمانم و گوشهایم و...همه همه نعمت های تو اند الهی تا به این نعمت ها نیاز دارم این نعمتها را از من نگیر».

ای خدای بزرگ این دعای امام را در حق ما نیز به اجابت برسان و اگرتقدیرم این شد عضوی از بدنم را  روزی  یا چند روزی از سلامتی فاصله بگیرد و امتحانی پس بدهم هرگز امتحانم را با واجب السترها مکن.