پیام آرامش بخش:
45 بازدید
تاریخ ارائه : 11/26/2013 12:59:00 PM
موضوع: علوم سیاسی

جهان با این همه فراخی دهکده­ ای جهانی شده است واخبار از طرق گوناگون خود را به سمع شنونده ها می رساند.ومخاطبان نیز گرایش­ها و معیارها و دغده­های متفاوت دارند وخبر هر چه مهمتر باشد سریع­تر نیز منتقل می­شود وچه موضوع ومقوله ­ای مهمتر و عالی­تر از موضوع و اخبار هسته ­ای آن هم یک طرفش ایران اسلامی باشد و طرف دیگر همه­ی زورگویان و ظالمان سرشار از امکانات و با دهها سال تجربه ظلم به همه­ ی قاره­ ها ی دنیا.

از سویی هر امریکایی هم که عالی جناب امریکایی ها شد (چه از نوع بوشش و چه از جنس اوباما) با میزی جدید و تهدیدهای متنوعآمد و هر چه چیدمان تهدیدها را در روی میزها هم عوض کردند،و در بوق­های تبیلیغاتشان جای دادند تا شاید ایران را لیبیی دیگر کنند،نشد که نشد و فقط از ملت ایران شنیدند:

امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

انرژی هسته ­ای حق مسلم ماست

گفتند تحریمتان می­کنیم تا در اثر مشکلات اقتصادی به خیابان­ها بریزید و در نتیجه به استقبال مرام امریکایی­ ها بیایید باز شنیدند ما فرزند رمضانیم وامریکا هیچ غلطی نمی­تواند بکند.

واین اواخر هم که برخی از امریکای­ها از بمباران هسته ­ای بیابان­ های ایران گفتند. جواب ملت ایران حسین منش،لبیک یا حسین بود و امریکا هیچ غلطی نمی­تواند بکندامضای آن.

بعد از ده سال تهدید،جان کری اعلام کرد تهدید نیز کارساز نیست و ما به گزینه دیپلماسی رسیده­ ایم. در این شرایط فرزندان انقلاب اسلامی تحت عنایات و هدایت­ های رهبرفرزانه انقلاب اسلامی،فرمول­ های دکترظریف را به کار بردند و1+5بعد از کلی مات و مبهوت ماندن انرژی هسته­ ای صلح آمیز کشور عزیزمان ایران را به رسمیت شناختند.

با توافقی که اعلام شد میلیون­ها ایرانی کنجکاوانه منتظر جزئیاتی بیشتر از اوراق توافقنامه بودند و برخی­ها نیز نگران از دام­های 1+ 5 .کم کم صفحه­ های توافقنامه رخ نمایی کرد. ومواضع دشمنان ایرا ن نیز آشکار شد.« لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل پس از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 به این مساله اعتراف کرد که این توافق بزرگترین پیروزی دیپلماتیکی است که تهران طی سال‌های اخیر توانسته به آن دست پیدا کند.

وزیر اطلاعات اسرائیل: توافق ایران و ۱+۵ اصلا رضایت بخش نیست.وزیر اقتصاد اسراییل: ما از این توافق نگرانیم ولی کار دیگری از دستمان بر نمی­آید. برخی کشورهای عربی نیز در کما رفتند و یا اعلام نگرانی کردند.سفیر عربستان در انگلیس به روزنامه تایمز لندن گفت «اگر آمریکا برنامه هسته ای ایران را متوقف نکند عربستان بیکار نخواهد نشست. نزدیک شدن آمریکا به ایران در چارچوب سیاست خارجی آمریکا قابل درک نیست.

تبریک ریس جمهور به مقام معظم رهبری(دام ظله ­العالی) اعلام شد و جواب حکیمانه امام امت برای خیلی­ها حجتی شرعی شد.او در پاسخ نامه ریس جمهور نوشتند:

« دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید در خور تقدیر و تشکر از هیئت مذاکرات هسته‌ئی و دیگر دست اندر کاران است و میتواند پایه‌ی اقدامات هوشمندانه‌ی بعدی قرار گیرد. بی‌شک فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان‌شاء الله.»وچون ازقلم رهبری بصیر،زیرک،شجاع و مسلط به امور وقتی واژه­ هایی چون:« درخورتقدیر وتشکر... ،اقدامات هوشمندانه بعدی...، بی شک فضل الهی ودعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده...»تراوش کرده بود،میلیون­ها ایرانی دل آرام شدند.و نگارنده نیز از برکت آن قلم آرام شدم.

گفتنی است با وجود این پیام برخی­ها همچنان منتقدند.به یقین اگر جملات فوق­الذکر آن رهبر بزرگ نبود گروهها و اقشار مختلف جامعه نیز در این حد آرام نبوند.

بنابراین بیاییم بیش از این قدر نعمت ولایت فقیه را بدانیم و گرنه به تعبیرامام جواد(علیه ا­لسلام):«نعمتی که شکرش به جا نیاورده شود،همچون گناه آمرزیده نشده است[1]

سَیّدی أیّها الأعز الأجَل
أنتَ ذو مِنّة وَأنتَ المدِل

لَکَ فی السّلم مِنبَرٌ لا یُجارى
لَکَ فی الحرب مِضرَب لا یَفِل[2]
ترجمه این شعر به زبان فارسی:
مولای من ای سرور والا مرتبه
نعمتت بس بزرگ است و تویی رهنما
در صلح بیانی داری بی نظیر
ودر جنگ پایگاهی داری که از پا نمی ایستد

[1] أعلام الدين (309)

[2]محمد مهدی جواهری از بزرگترین شعرای جهان عرب دیوان اهدایی خود به رهبر معظم انقلاب قصیده‌ای سروده و در آن به مدح مقام معظم رهبری پرداخته است.