تودهنی ضریح امام حسین(ع) به اسلام ستیزان
56 بازدید
تاریخ ارائه : 12/12/2012 9:41:00 AM
موضوع: ادیان و مذاهب

برخی می گویند چه فرقی بین طلا و نقره های ضریح و دیگر طلاها و نقره ها وجود دارد که طلا ونقره های ضریح را می بوسند وبه آن متوسل میشوند؟

به یقین شفاعت، توسل، تبرک و ...مفاهیمی دینی هستند که در تمام ادیان مورد توجه هستند.در یهودیت، به تابوت عهد تبرک می جستند و آن را در جلوی کاروان و لشکر حرکت می دادند. در قرآن هم آمده است که آن تابوت، آرامشی از جانب پروردگارتان است.(بقره 248)

یا در مسیحیت، حضرت عیسی مسیح(ع) را مایه برکت می دانند. در قرآن هم به نقل از وی آمده است: «مرا هر کجا باشم برای جهانیان مایه رحمت و برکت گردانید.»(مریم31)

هرآنچه بوی محبوب می دهد و منتسب به اوست برای عاشق، محبوب است.گرچه ضریح ساخته شده ازطلا ونقره وچوب و...است ولی عظمت وقداست آن به خاطر انتساب آن به امام حسین (ع) است .این که پیامبر(ص) درموردامام علی(ع) می فرماید اگرازغلو غالیان بیم نداشتم درباره ات جمله ای میگفتم که خاک زیر پایت و قطرات آب وضویت را به عنوان تبرک می بردند گویای این نکته است که انتساب وملاقات آب وخاک با بدن امام آن همه تقدس را به ارمغان می آورد .وپیرهن یوسف نیز گواهی دیگر است .پیرهن یوسف هم تافته ای جدا بافته نبود ولی انتساب به یوسف وجایگاه او درمان چشمان یعقوب پیغمبرشد.

سال ها قبل از شهادت اما حسین (ع) پیامبر (ص) خاک کربلا را تبرکا به امه سلمه دادن و گفتن هر وقت خون آلود شد بدون حسین (ع) کشته شده و اون خاکی بود که قرار بود روزی مدفن حسین (ع) شود. حال چطور ممکن است ضریحی که قرار است مضجع حسین (ع) شود تبرک نام و نیت حسینی نباشد؟

ازباب   اگر گوش عزیزه، گوشواره اش نیز عزیزه. مردم هر آنچه را که منتسب به آل پیامبر (ص) خصوصا سیدالشهداست دوست دارند و  از جان و دل برایش مایه میگذارند.

احترام  ضریح تعظیم شعائر است، نشان هایی که به گردن گوسفندان در اعمال حج می اندازند تعظیم شعائر است به (گفته صریح قرآن ) حالا این ضریح منسوب به خلیفه الله کمتر از نشانه های گوسفندان است!نعوذ بالله

چه طور میشود بعضی افراد سوغات نوزاد متولد نشده ای را که از فرنگ آورده اند صد بار می بوسند و چون به ضریحی که متبرک به اسماء الله و اسامی ائمه منقش شده و علمای بزرگواری نیز ان را زیارت کرده اند و منتسب به سالار شهیدان است به شک وتردید می افتند؟

احدی نگفته است به صرف طلا و نقره التماس کنید و یا چنگ زنید .اصل مطلب این است قران « می فرماید شهدا زنده اند وعند ربهم یرزقون هستند .آیا می شود گفت شهید زنده است ولی امام شهید(حسین بن علی) زنده نیست؟
پیامبر اکرم(ص) فرمودند ازهرجا ودر هرمکان برمن سلام دهید جواب سلامتان را می دهم .
ووقتی امام زنده و روح امامان ناظر است ودلدادگان آن امام با تمام توان توسل می جویند به ضریحی که مزین به نام ویاد اوست وبرآن مظلوم تاریخ سلام می دهند آیا می توان گفت امام خوبی ها ودلسوز بشریت آنها را بی جواب می گذارند ؟

البته وهابی ها احترام زیارت را نیز شرک می دانند ولی خودشان بوسه بر دستان  ملکه انگلیس می زنند..چگونه دنبال خاندان پیامبر رفتن شرک شد ولی بوسه دست ملکه انگلیس توسط وهابیون شرک نیست؟

به نظر منتقدان التماس ودعا ودست کشیدن به دیوار خانه خدا چه حکمی دارد؟ نکند آن را هم قبول نداشته باشند؟نکند بگویند چرا دور  کعبه دلها طواف میکنند؟آیا می دانید مستحب است شخص زائر دست وصورت و بدن خویش را به کعبه متبرک کند ؟چرا دیوار کعبه راببوسد ؟ غیرازاین است که بیت الله است ؟ همانطور که دیوارهای کعبه منتسب به خانه خداست وقداست دارد،ضریح حسین بن علی (سلام الله علیهم)نیز قداست دارد. به وسيله حسين عليه السلام دوزخ خاموش و دروازه بزرگ بهشت که به نام قدس اوست، گشوده مي شود و به وسيله او ورود از هر دري از دربهاي بهشت، ميسر مي شود، چرا که او باب بهشت است و کليد دربهاي آن. و اوست که باعث مسدود شدن طبقات مختلف جهنم است. پیامبرخاتم(ص) فرمودند: «من تعهد مي کنم که در روز رستاخيز ضمن ملاقات با زائر حسين عليه السلام دستش را بگيرم و از مراحل هول انگيز و سختي هاي قيامت، نجاتش ‍ بخشيده و او را به بهشت در آورم.»

برای خدا بودن یعنی سرشار ازرحمت وبرکت شدن .آقاامام حسین (ع) مصداقی از برای خدا بودن است که استقبال از ضریح او نیز لرزه براندام وهابیت و انگلیس و دیگر معاندان دین می اندازد.